Ostatni poetycki wieczór z poezją.

III WIECZÓR Z POEZJĄ – WYCIECZKA PO DZIAŁDOWIE
Tegoroczna cykliczna impreza literacka finansowana przez Powiat Działdowski, a organizowana przez Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa we współpracy z Miejskim, Domem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną i Muzeum Pogranicza w Działdowie, ma się już ku końcowi. W niedzielę, 9 sierpnia, na zamkowym dziedzińcu odbył się ostatni z Powiatowych Wieczorów z Poezją. Publiczność licznie przybyła, a na pewno zachętą do uczestnictwa w spotkaniu poetyckim było zaproszenie wyjątkowego gościa – znanej i lubianej aktorki, Joanny Trzepiecińskiej. Jej ujmujący sposób bycia i wysoki profesjonalizm zachwycił uczestników Wieczoru z Poezją. Z równie wielką przyjemnością powitany został poeta DKS, Piotr Kozikowski, którego wiersze prezentowała ze sceny zamkowego dziedzińca aktorka. Na początku wieczoru z pewną obawą obserwowano niepokojącą aurę: gwałtowne porywy wiatru i pojawiające się krople deszczu. Na szczęście po kilku minutach pogoda ustabilizowała się i publiczność w spokoju i przyjemnej atmosferze zatonęła w poetyckich strofach. Obecni na spotkaniu zachwycili się wierszami, które odnosiły się do naszego miasta. Poeta wspominał Działdowo, swoje dzieciństwo, przedstawiał bliskie działdowianom miejsca: rynek, ratusz, młyn czy ulicę Bielnikową. Były też wiersze poświęcone osobom bliskim poecie oraz utwory refleksyjne. W interpretacji Joanny Trzepiecińskiej oraz autora brzmiały wspaniale. W atmosferę wieczoru wkomponował się także wokalny występ Marty Wiadrowskiej i akompaniującego jej Krzysztofa Rychcika.
Na zakończenie prezes DKS, Renata Buczyńska podziękowała Powiatowi Działdowskiemu a wsparcie finansowe i miejskim instytucjom kultury za pomoc w realizacji Wieczorów z Poezją. Podziękowała również działdowskiej publiczności, na którą zawsze można liczyć i która licznie uczestniczyła w spotkaniach poetyckich. Opiekę medialną nad tym wydarzeniem kulturalnym sprawowali: Portal Moje-Dzialdowo pl , Dzień dobry Działdowo.pl oraz Radio 7 . Zdjęcia : Darek Buczyński ( Notkę napisała Elżbieta Zakrzewska)

Comments are closed.