Warsztaty z programowania Scottie Go!

W dniu dzisiejszym (25.07) w ramach projektu „(Nie)poczytali” Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie przeprowadziła warsztaty programistyczne z wykorzystaniem gry Scottie Go! Jest to gra, która pozwala na naukę programowania przez zabawę. Działa ona w oparciu o realne, kartonowe klocki służące do pisania przez graczy programów oraz aplikację, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego (kosmity, który jest głównym bohaterem tej gry) oraz poznanych w grze innych postaci. Dzięki tej grze dzieci uczą się projektowania algorytmów i poznają podstawy programowania, na krótką chwilę zamieniają się w programistów. Nasza grupa świetnia sobie poradziła z wszystkimi modułami i zadaniami pomimo tego, że dzieci po raz pierwszy miały styczność z tego typu grą. Dzisiejsze działanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Comments are closed.