Lekcja biblioteczna „Budowa książki i jej rodzaje”

28 kwietnia 2014 roku dla grupy 5 z Przedszkola nr 4 w Działdowie odbyła się lekcja biblioteczna.
Podczas zajęć, dzieci poznały budowę książki, jej rodzaje i drogę jaką musi przebyć w bibliotece, by dostać ją do ręki czytelnik – czyli opracowanie książki.
Następnie dzieci poznały układ książek na półkach i w jaki sposób szybko je wyszukujemy. Oprócz wydawnictw zwartych zostały przedstawione czasopisma, które gromadzi Oddział dla Dzieci.
Pod koniec zajęć w ramach projektu „Biblioteka Miejscem Spotkań Wielu Kultur” przedszkolaki dowiedziały się o książkach wydawanych w innych krajach. Przedstawiono pozycje z bajkami i baśniami ukraińskimi oraz jedna z bajek została głośno odczytana. Była to bajka pt. „Woreczek”.
Grupa wraz z wychowawczyniami odwiedziła również wystawę „Ukraina – kultura i historia” w Oddziale dla Dorosłych.
Oprac. Magdalena Ciecierska

Wnętrze biblioteki, po lewej stronie regały z książkami, obok bibliotekarka i grupa dzieci.
Wnętrze biblioteki, przy ścianie stoją regały z książkami, obok bibliotekarka i grupa dzieci.
Między regałami z książkami siedzą dzieci biorą udział w lekcji bibliotecznej.