Powiatowe Wieczory z Poezją

Dziedziniec zamkowy w Działdowie gościł dzisiaj (02.08.2020) aktora Mariusza Jakusa, który przedstawiał ze sceny twórczość Zbigniewa Kędzierskiego. Było dużo ciętego dowcipu, ironicznych puent i nieco refleksji nad życiem. Obaj bohaterowie wieczoru prezentowali wiersze ze sceny i prowadzili rozmowę. Mariusz Jakus mistrzowsko prezentował wiersze lokalnego poety a Marta Wiadrowska – wokalistka z Lidzbarka zachwyciła publiczność swoim śpiewem. Cykl spotkań Powiatowe Wieczory z Poezją finansuje Powiat Działdowski a organizatorami są Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum Pogranicza w Działdowie. Za tydzień zapraszamy na spotkanie z Joanną Trzepiecińską , która zinterpretuje twórczość Piotra Kozikowskiego. Zdj. Darek Buczyński.

Dziedziniec zamkowy w Działdowie. Przy stoliku Zbigniew Kędzierski oraz Mariusz Jakus.
Dziedziniec zamkowy w Działdowie. Na krzesełkach wszyscy zgromadzeni goście  ,,Powiatowe Wieczory z Poezją''