Narodowe Czytanie 2020

Dziś (5 września) o godz. 11.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie wraz ze swoimi partnerami (Miejski Dom Kultury, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół w Malinowie, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Oddział Zewnętrzny w Działdowie Zakładu Karnego w Iławie, Stowarzyszenie „Wolność od Strachu”, Centrum Kształcenia Ustawicznego, DKK Uniwersytet Trzeciego Wieku, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Arno Kanta) zainaugurowała Narodowe Czytanie 2020. Jest to Ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja i Agaty Dudy. Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. To wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które brały dziś czynny udział w czytaniu: Renata Buczyńska, Sylwia Kaczmarczyk, Janina Przybyło, Antonina Skalska, Milena Wrzecionowska, Dominika Wolska, Alicja Gładysz, Michał Niedzielski, Hubert Drapała, Jan Kuśmierczuk, Sława Ronkiewicz-Sosonowska, Justyna Rutkowska, Barbara Kobusińska-Behal, Lidia Hoffer, Krystyna Mroczkowska, Józef Margalski, Gabriela Nowak, Gosia Grabowska, Paweł Kamiński, Piotr Kozikowski, Stanisław Przasnyski, Julia Waleszkowska, Kamila Sawicka, Izabella Szymańska, Małgorzata Trąmpczyńska. Podziękowania kierujemy również w stronę Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Działdowie i Pani Annie Gwardzie, która wykonała dla wszystkich zebranych utwór Fryderyka Chopina.

Wnętrze biblioteki dyrektor biblioteki Justyna Lytvyn wita przybyłych gości.
Na stoliku ramka ze zdjęciem Prezydenta Andrzeja Dudy obok sztaluga z plakatem ,,Narodowe Czytanie''. ,,Balladyna''.
Wnętrze biblioteki dekoracja wisząca biało-czerwona z okazji Narodowego Czytania.
Na stoliku trzy książki Juliusza Słowackiego ,,Balladyna'' oraz portret autora .
Wnętrze biblioteki, dyrektor Justyna Lytvyn oraz siedzący na krzesłach goście.
Wnętrze biblioteki. Narodowe czytanie. Na krzesłach siedzą goście.
Wnętrze biblioteki sześcioro gości siedzących na krzesełkach. Dwóch z nich czyta lekture ,,Balladyna''.
Wnętrze biblioteki. Goście siedzą na krzesełkach i słuchają lektury ,,Balladyna''.
Wnętrze biblioteki. Siedmioro gości siedzących na krzesełkach obok sztaluga z plakatem promującym ,,Narodowe Czytanie'' lektury Balladyna.
Wnętrze biblioteki. Przybyli goście siedzą na krzesłach i czytają lekturę ,,Balladyna''.
Wnętrze biblioteki. Narodowe Czytanie. Goście siedzą na krzesłach.
Wnętrze biblioteki. Anna Gwarda wykonuje utwór Fryderyka Chopina.
Wnętrze biblioteki. Zgromadzeni goście z okazji Narodowego Czytania.
Wnętrze biblioteki. Narodowe Czytanie. Goście siedzą na krzesłach.