„Para-buch! Książka w ruch!”.

3 listopada pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej przeprowadzili szkolenie w ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!”.
„Para-buch! Książka w ruch!” to nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.
Na spotkanie zaproszeni zostali pracownicy bibliotek z powiatu działdowskiego: Biblioteka – Centrum Kultury Gminy Działdowo, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie. Przedmiotem spotkania była wymiana wiedzy i doświadczeń na temat książek popularnonaukowych dla dzieci, metod pracy z książką popularnonaukową w bibliotece oraz sposobów wykorzystywania ich podczas pracy z dziećmi.
Przeprowadziliśmy także warsztaty podczas których zaproszeni goście mieli możliwość pracy z długopisem 3D i wycinarką. Wprowadzając te nowości technologiczne pokazaliśmy jak wykorzystując je uczymy kreatywności, rozwijania umiejętności koncentracji oraz planowania. Podczas spotkania bibliotekarze i bibliotekarki mieli możliwość zapoznania się również z metodami pracy w oparciu o nowe technologie takie jak : rozszerzona rzeczywistość (aplikacje Quiver, puzzle AR), nauka kodowania i programowania ( gra edukacyjna „Scottie Go!”, ozoboty, puzzle do nauki programowania).

Comments are closed.