Nowe laptopy

Dzisiaj do naszej biblioteki trafiła miła niespodzianka. Nasza biblioteka uczestniczyła w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie elbląskim”. Składał się on z dwóch etapów: w pierwszym nasza koleżanka Małgosia wzięła udział w szkoleniu, pt. „Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych”, następnie przy wsparciu trenera wspierającego przeprowadziła w naszej bibliotece zajęcia w formie zdalnej dla młodzieży. Dzięki udziałowi w projekcie biblioteka otrzymała dzisiaj 6 laptopów.

Projekt „Sieć na kulturę W Podregionie Elbląskim” jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Celem projektu było podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników instytucji poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 poprzez prowadzenia atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć. Projekt prowadzi Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

6 nowych laptopów otrzymanych przez bibliotekę