XVIII Tydzień Bibliotek – 8 maja 1/3

Nadeszła ta chwila, żeby zaprezentować Wam naszą niespodziankę.
Jak wiecie od dzisiaj aż do 15 maja będziemy świętować Tydzień Bibliotek. Naszym motywem przewodnim jest hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” i to właśnie z tymi słowami wiąże się przygotowana przez nas akcja, do której zaprosiliśmy naszych lokalnych poetów i pisarzy. To oni współpracując z działdowską biblioteką również tworzą to miejsce dla Was. Każdego dnia na naszym Facebooku przybliżymy Wam ich sylwetki.
Jako pierwszą osobę w naszej akcji chcemy Wam przybliżyć postać niezwykłej kobiety, która przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie, a za swoją pracę i wkład w kulturę ziemi działdowskiej nie raz była wyróżniana, zdobywając wiele najbardziej znamienitych odznaczeń, jak chociażby najważniejszą nagrodę miasta Działdowo -„Katarzynkę”.
Członkini wielu stowarzyszeń, stale angażująca się w prace społeczne na rzecz kultury i utrwalania dziedzictwa kulturalnego regionu, autorka wielu tekstów, pomysłodawczyni i patronka „Bajek Mazurskich”- Panie i Panowie uchylamy rąbka tajemnicy ……#znajdzieszmniewbibliotece – Ewa Sotomska!

Ewa Sotomska na tle książek w bibliotece