XVIII Tydzień Bibliotek – 8 maja 3/3

Ostatnią i zarazem trzecią kobietą dzisiejszego dnia, którą również znajdziecie w bibliotece jest autorka wielu tomików poezji, laureatka działdowskich „Katarzynek”. W 2017 ukazała się jej książka dla dzieci pt. „Wierszyki do oglądania”, napisana do ilustracji Beaty Gołębiewskiej, a w 2019 powstała jej część druga. Jej twórczość ukazywała się w licznych publikacjach zbiorowych. Współredagowała kilka zbiorów poezji i uczestniczyła w pracach jury konkursów recytatorskich. W ramach projektu „Poezja ma Głos” wystąpiła z Wojciechem Malajkatem (2013). W 2014 otrzymała odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a w 2017 została uhonorowana nagrodą „Uskrzydleni” Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka z Olsztyna. Prezes Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa i posiadaczka jednego z najpiękniejszych uśmiechów – Renata Buczyńska!

Renata Buczyńska w bibliotece