XVIII Tydzień Bibliotek – 10 maja 2/3

Kolejna osoba dzisiejszego dnia to….Laureat „Katarzynki” i wielu innych znamienitych wyróżnień oraz odznaczeń, który całe swoje życie związał z Działdowem. Absolwent „Jedynki”, Liceum Ogólnokształcącego oraz Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracował w Zespole Szkół Medycznych i Służbie Więziennej jako wychowawca, w latach 1999-2005 Dyrektor AŚ w Działdowie. Obecnie mjr SW w stanie spoczynku. Historyk z wykształcenia i zamiłowania. Autor opracowań dotyczących herbu i flagi Działdowa oraz powiatu działdowskiego. Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej oraz wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Organizator wycieczek krajoznawczo – turystycznych, rajdów pieszych i rowerowych, spływów kajakowych. Społeczny przewodnik po ziemi działdowskiej. Autor wielu artykułów oraz wydawnictw popularyzujących wiedzę o Działdowie i całym powiecie- #znajdzieszmniewbibliotece – Marian Odachowski.

Marian Odachowski w fotelu pośród książek