XVIII Tydzień Bibliotek – 10 maja 3/3

Nie, nie to jeszcze nie koniec naszego dzisiejszego peletonu twórców. Pozwólcie, że przybliżymy Wam sylwetkę jeszcze jednego działdowskiego pisarza. Urodził się w 1981 r. Działdowie. Doktoryzował się na podstawie rozprawy „Antynaturalistyczna koncepcja filozofii dziejów Stanisława Brzozowskiego” na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współredaktor (razem z dr Michałem Rydlewskim) książki „filozoficzna refleksja nad kulturą. Polska humanistyka pierwszej połowy XX wieku”. Publikował m.in. w czasopiśmie Uniwersytetu Łódzkiego „Hybris”, „Szkicach humanistycznych”, „Ruchu Filozoficznym”, „Roczniku Działdowskim”, ” Studiach Elbląskich oraz w kilkunastu tomach pokonferencyjnych. Jego zainteresowania to historiozofia, filozofia religii, kosmologia, tematyka II wojny światowej oraz XVIII i XIX wiek – wieczna poezja. #znajdzieszmniewbibliotece – Radosław Wiśniewsk.

Radosław Wiśniewsk w fotelu pośród księgozbioru biblioteki