XVIII Tydzień Bibliotek – 11 maja 1/3

Nasza akcja #znajdzieszmniewbibliotece trwa nadal, dziś kolejni znani i lubiani pisarze i poeci. Zapraszamy.

Mieszka w Wylazłowie. Studiowała filologię polską i ekologię, pracowała jako nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 3 w Działdowie. Obecnie kształci przyszłych pedagogów. Autorka licznych publikacji metodyczno-dydaktycznych, ekologicznych i o tematyce regionalnej. Dzięki pasji do poznawania historii i zachowania tradycji rodzinnych, oraz chęci przekazania tej wiedzy kolejnym pokoleniom stała się również autorką książek i publikacji wspomnieniowych. Ważna jest dla niej więź z przeszłością, dlatego z wielką dociekliwością dąży do odkrywania własnych korzeni, docierając czasem do kontrowersyjnych i fascynujących faktów z życia przodków. Nieco szalona lokalna patriotka, która dba o swoją małą ojczyznę nie bacząc na konwenanse. Maniaczka dobrego kina i książki (dokładnie w takiej kolejności). Pełna empatii do zwierząt i drugiego człowieka – Anna Kamecka.

Anna Kameck  trzymająca książkę