Alfa Centauri – Pawła Kamińskiego

Wczoraj (31.05.2021 r.) w Bibliotece Miejskiej w Działdowie, miało miejsce spotkanie promujące pierwszy autorski tomik wierszy Pawła Kamińskiego pt. „Alfa Centauri”. Zbiór wierszy poety tworzy V już z kolei Działdowski Zeszyt Literacki. Seria Działdowskich Zeszytów Literackich ukazuje się od trzech lat dzięki finansowaniu Gminy-Miasta Działdowo i Pana Burmistrza Grzegorza Mrowińskiego, a ich opracowaniem zajmuje się Działdowska Kuźnia Słowa. Spotkanie otwarły Justyna Lytvyn – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Działdowie oraz Renata Buczyńska – Prezes SDKS, która poprowadziła to wydarzenie. Członkowie Stowarzyszenia Działdowskiej Kuźni Słowa w składzie: Jadwiga Smółka, Gosia Grabowska, Janina Dzenis, Iwona Misiopecka, Marek Chojnacki oraz Krystyna Braun zaprezentowali wiersze poety, a Marta Wiadrowska zadbała o piękną oprawę muzyczną tego wieczoru. Scenografię przygotowała Emilia Wołejszo. Serdecznie wszystkim dziękujemy!

Na scenie postawione dwa fotele, w których zasiadają Paweł Kamiński  i Renata Buczyńska. Obydwoje w dłoniach trzymają mikrofony.
Na scenie Paweł Kamiński i Renata Buczyńska siedzący w fotelach na scenie, obok nich stoi Jadwiga Smółka i czyta do mikrofonu wiersze poety z tomiku pt."Alfa Centauri" zebranej w Mediatece publiczności.
Renata Buczyńska-Prezes Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa i Justyna Lytvyn- Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie, rozpoczynają spotkanie autorskie. W tle widać siedzącą na krześle Martę Wiadrowską, która śpiewała podczas wieczoru.