Teatr przy stoliku – „Przystojniaczek”

„On i ona spotykają się po latach, by w ciągu jednej nocy przywołać wspomnienia, może odbudować dawną bliskość, może rozliczyć przeszłość, a może zbudować wspólną przyszłość? Oboje jednak mają już za sobą sporo doświadczeń z dorosłego życia. Czy uda im się podążyć za marzeniami z młodości? Maria i Diego stają przed poważnym wyzwaniem…”. Szanowni Państwo jest to krótki opis sztuki teatralnej zatytułowanej „Przystojniaczek”, którą wczoraj (tj. 7.06.2021 r.)- w ramach pierwszego w tym roku „Teatru przy stoliku”- można było wysłuchać w bibliotece miejskiej w Działdowie. Sztukę przeczytali aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie – Agnieszka Giza i Paweł Parczewski, natomiast słowo wstępne, tradycyjnie już wygłosiła Elżbieta Lenkiewicz (koordynator „Teatru przy Stoliku”). Wczorajsze spotkanie powstało przy współpracy z Działdowską Agencją Rozwoju w Działdowie, w ramach projektu „LOWE”, którego są oni koordynatorem. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

Na scenie (przy stoliku okrytym długim brązowo-złotym obrusem, na którym stoją dwa szklane okrągłe lampiony i niedużej wielkości czerwona plakietka z napisem TEATR)
Przy stoliku siedzą aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie – Agnieszka Giza i Paweł Parczewski, obok nich stoi Elżbieta Lenkiewicz (koordynator „Teatru przy Stoliku”).
Przy stoliku siedzą aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie – Agnieszka Giza i Paweł Parczewski.
Wnętrze Mediateki, w którym trwa spotkanie "Teatru przy stoliku". Na rozstawionych po całej przestrzeni krzesłach siedzi zasłuchana publiczność. Osoby na zdjęciu mają maseczki na twarzy.
Zakończenie spotkania, na scenie stoją aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie - Agnieszka Giza i Paweł Parczewski. Obok sceny stoi koordynatorka wydarzenia Elżbieta Lenkiewicz wraz z Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyna Lytvyn (która trzyma w dłoniach białe papierowe torby z upominkami dla aktorów). Na zdjęciu widoczne są też inne osoby (publiczność).