„Wieczór w Hotelu Polskim” – książka Elżbiety Zakrzewskiej

Wczoraj przed budynkiem Biblioteki ( 23.04.2021r.) odbyła się długo wyczekiwana promocja powieści „Wieczór w Hotelu Polskim” Elżbiety Zakrzewskiej. Jest to już czwarta publikacja, która wyszła spod pióra naszej działdowskiej pisarki. Licznie zebraną publiczność i sympatyków twórczości Pani Elżbiety przywitała Dyrektor Biblioteki Justyna Lytvyn wraz z Prezez Stowarzyszenia Działdowskiej Kuźni Słowa Renatą Buczyńską, która to spotkanie poprowadziła. Aktywny udział we wczorajszym wydarzeniu, wzięły (należące do DKS) Sylwia Kaczmarczyk, Gosia Grabowska i Anna Kaszubska – panie przeczytały fragmenty promowanej powieści. Swoją recenzję „Wieczoru w Hotelu Polskim” przedstawiła również Janina Dzenis, natomiast Marta Wiadrowska z Lidzbarka swoim pięknym śpiewem uświetniła zebranym to wczorajsze popołudnie. Scenografię przygotowała Emilia Wołejszo. Serdecznie dziękujemy działdowskiej publiczności, która tradycyjnie nie zawiodła i była wczoraj z nami.

Przed wejściem do biblioteki stoi duża grupa osób (wszyscy uczestnicy spotkania) wraz z pisarką Elżbietą Zakrzewską na czele.
Elżbieta Zakrzewska i Renata Buczyńska siedzą przy stoliku przed wejściem do biblioteki, obydwie mają skierowany wzrok na Burmistrza Miasta Działdowo Grzegorza Mrowińskiego, który stoi obok nich i przemawia w ich kierunku do mikrofonu.
Ubrana w długą czarną suknię i czarno biały kapelusz na głowie kobieta (Marta Wiadrowska), śpiewa przed budynkiem biblioteki dla zebranej publiczności.
Autorka siedzi przy stoliku i podpisuje książki, dookoła niej czeka   ustawiona publiczność  .