Letnie czytanie – teatrzyk kukiełkowy

„Lisek Chytrusek” – to tytuł przedstawienia, które odbyło się dziś w naszej bibliotece w ramach akcji „Letnie czytanie”. Całość wywołała sporo pozytywnych emocji, zainteresowała wszystkich widzów, rozbudzając wyobraźnię.
Kukiełkowe postacie Hani, Jeżyka, Dziobatki i Zajączka zaprosiły na przygodę. Wspólnymi siłami mieli za zadanie odnaleźć zaginioną gąskę Gęgatkę, którą porwał chytry lis. Czy udało im się…?
Przedstawienie zostało przyjęte entuzjastycznie. Dzięki aktywnej formie angażowali się w nie najmłodsi. Nie zabrakło śpiewania i śmiechu.
„Lisek Chytrusek” pochodzi z adaptacji Wydziału Lalkarstwa Scenicznego Sp-ni według widowiska kukiełkowego „Lis Przechora” opracowanego przez Stanisława Iłowskiego, (Kraków 1964).
Dziękujemy wszystkim za udział!

teatrzyk kukiełkowy, w okienku widać kukiełkę Hani na tle lasu
32 osoby z publiczności (dzieci z rodzicami) siedzą na krzesłach przed sceną teatrzyku,