Teatr przy stoliku

Kochani, dziś po raz dziesiąty spotkaliśmy się w Miejskiej Bibliotece aby wziąć udział w jubileuszowej edycji Narodowego Czytania. Ta ogólnopolska akcja po raz pierwszy została zorganizowana przez Prezydenta RP w 2012 r. W tym roku mieliśmy zaszczyt wysłuchać sztukę teatralną pt. „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w mistrzowskim wykonaniu aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie : Agnieszki Giza, Wiesławy Szymańskiej – Niemaszek oraz Pawła Parczewskiego. Gości przywitała Dyrektor biblioteki Justyna Lytvyn, a słowo wstępne wygłosiła Elżbieta Lenkiewicz. To dzisiejsze wydarzenie było kolejnym z działań projektu „(Nie)Zwykła Biblioteka”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

wnętrze mediateki, na podeście stoją stoliki nakryte czerwonym obrusem, na stoliku stoją dwie lampki, przy stolikach stoją trzy krzesła, po lewej stronie obok podestu stoi antyrama z plakatem programu "(Nie)Zwykła Biblioteka", w tle  biało-czerwona zasłona na której wisi godło narodowe.
na scenie przy stoliku siedzą aktorzy, dwie kobiety i mężczyzna po środku, z przodu widać pierwszy rząd publiczności
na scenie przy stoliku siedzą aktorzy, dwie kobiety i mężczyzna po środku, z lewej strony sceny stoi osoba zapowiadająca przedstawienie
wnętrze mediateki, na krzesłach siedzi publiczność
na stoliku leży zdjęcie pary prezydenckiej, podziękowanie od prezydenta RP oraz pieczątka Narodowego czytania z tytułem czytanej książki "Moralność pani Dulskiej"