„Biblioplecak”

A oto i WĘDRUJĄCA BIBLIOTEKA czyli „biblioplecaki” !To już ostatnie działanie pochodzące z projektu „(Nie) Zwykła Biblioteka”.
„Wędrująca Biblioteka” – (biblioplecaki), wyposażone w książki i materiały plastyczne dostarczamy do przedszkoli na terenie naszego miasta. Zestawy te będą przedmiotem działania, a po zakończeniu działania zostaną przekazane w formie nagrody grupie przedszkolnej z nadzieją na dalsze „podróże książek”. Dziecko – przedszkolak, który zabierając „bibliotekę w plecaku” wraz z pamiętnikiem zobowiązane będzie do wykonania ilustracji do przeczytanych opowiadań, a rodzice będą mieli za zadanie dokonać krótkiego wpisu w dołączonym pamiętniku. Materiały plastyczne, które zostały zakupione do działania mają na celu pobudzać dziecięcą wyobraźnię i inspirować do rozwijania zdolności plastycznych. We wrześniu odwiedziliśmy Przedszkole „UMisia” i tam przekazaliśmy pierwszy „biblioplecak”, dziś dostarczaliśmy drugi do Przedszkola nr 1, a w najbliższych dniach odwiedzimy kolejne, łącznie zakupiliśmy je dla 8 grup przedszkolnych! Jest nam niezmiernie miło odwiedzać Was czytać Wam i obserwować radość jaką sprawia nam przekazywanie plecaków. Projekt „(Nie) Zwykła Biblioteka”, uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” oraz logotypu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i dzięki temu realizujemy te wydarzenie jakim jest „biblioplecak”!

7 kolorowych plecaków leży na podłodze w oddziale dla dzieci oparte o regał z książkami
sala w przedszkolu, na dywanie na podłodze podłodze siedzi 17 dzieci, bibliotekarka siedzi na krześle trzymając w rekach biblioplecek
w sali przedszkolnej na dywanie siedzi 12 dzieci i dwie osoby dorosłe, jedna z nich trzyma w rękach plecak

Comments are closed.