Szkolenie „Bum Bum Rurki”

Rozpoczęliśmy realizację działania „Biblioteka na Twoją miarę”, konkursu w ramach kierunku interwencji 4.1. BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ. PRIORYTET 4 NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025, a operatorem priorytetu jest – NARODOWE CENTRUM KULTURY.
Za nami niezwykle miłe, rozwijające szkolenie dla pracowników biblioteki i partnerów biorących udział w działaniu „Bum Bum Rurki”. Podczas szkolenia nabyliśmy umiejętności, które wykorzystamy w pracy z dziećmi i młodzieżą. Szkolenie – warsztaty z BUM BUM RUREK prowadził Dawid Gacek – człowiek z pasją, jeden z trzech czołowych instruktorów gry na bum bum rurkach w Polsce, który przy ich pomocy potrafi wyczarować cuda – nie tylko muzyczne! A sam o swoim szkoleniu mówi tak:
„Podczas szkolenia obalam mity i dostarczam esencyjnych przykładów:
– jakie są podstawowe i zaawansowane zastosowania Bum Bum Rurek ;
– jakie są nowoczesne metody pracy z utworami i zapisem nutowym, a dla młodszych gry muzyczne, karciane i pamięciowe;
– jak zaangażować uczniów podczas lekcji używając wszystkich dostępnych w klasie instrumentów;
– jak w 5 minut przygotować występ dzieci;
– jakich zasad należy przestrzegać żeby dzieci się nie biły ale bawiły tak jak chce nauczyciel”.
Życzymy wam owocnej pracy z wykorzystaniem nabytych umiejętności!

22 kobiety i 1 mężczyzna pozują do grupowego zdjęcia na tle ściany z obrazami,( 8 kobiet kuca, reszta stoi wyprostowana) w rękach trzymają jedno-kolorowe plastikowe rury , z przodu na statywie stoi aparat
pomieszczenie MEDIATEKI, w kręgu z stoi 11 kobiet i 1 trener, kobiety uderzają bum bum rurką trzymaną w jednej ręce w drugą, cztery kobiety z przodu stoją tyłem do aparatu
wnętrze MEDIATEKI , na krzesłach pod ścianą sziedzi 15 kobiet, na środku sali na podłodze leżą kolorowe rurki, za nimi stoi trener szkolenia trzymając w ręku żółtą rurkę