Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

Gościliśmy dziś pisarkę, scenarzystkę, autorkę sztuk teatralnych, słuchowisk, tekstów do podręczników – Roksanę Jędrzejewską – Wróbel. Jest laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz – trzykrotnie! – Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” (2009, 2017, 2019). Jej książki wpisane są na Złotą Listę Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz międzynarodową Listę Białych Kruków. Stworzyła Florkę, bohaterkę bestsellerowego cyklu książek i serialu animowanego. Działa na rzecz dobrej książki dziecięcej, prowadząc wykłady i warsztaty dla nauczycieli i bibliotekarzy. Za zasługi dla kultury odznaczona medalem „Gloria Artis”. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Unii Literackiej.
W trakcie spotkania autorka poświęciła uwagę książce „Pracownia Aurory”. Odczytanie fragmentów książki było pretekstem do rozmowy z dziećmi o tym, czy serce może się popsuć, czy lepiej naprawiać czy wyrzucać i jak dbać o siebie i o innych.
Spotkanie współfinansowane było ze środków Instytutu Książki, a udział w nim wzięli członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 4.

wnętrze oddziału dla dzieci biblioteki miejskiej, zdjęcie grupowe, 21 dzieci, połowa z nich siedzi, reszta stoi, pośród nich stoią dwie kobiety trzymając w rękach książkę
wnętrze oddziału dla dzieci biblioteki miejskiej, 18 dzieci siedzi na składanych krzesłach, z lewej strony na krześle sieci kobieta, z przodu stoi Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, w tle widać plakat ze spotkania, na stole stoją książki autorki