Jesienny marsz (spacer) Nordic Walking

W niedzielne popołudnie 24 października odbył się jesienny marsz (spacer) nordic walking. Uczestniczyli w nim bibliotekarze, partnerzy, czytelnicy, użytkownicy, mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Trasę ustaliliśmy wspólnie z partnerami i stanowiła ona około 3,5 km. Ruszyliśmy o godz. 14:00 z placu przy Bibliotece. Pan Marian Odachowski Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej przygotował różne historyczne ciekawostki dotyczące naszego miasta i podczas spaceru przekazywał je uczestnikom. Dopisała nam piękna jesienna pogoda, co sprzyjało zaplanowanym działaniom. Po spacerze wszystkich zaprosiliśmy na ognisko i grilla. Podczas wspólnego biesiadowania (ciasto, kawa, herbata, ziemniaki z ogniska i kiełbaski) przeprowadziliśmy diagnozę lokalną. Uczestnicy udzielali anonimowo odpowiedzi na przygotowane przez nas pytania, które mamy nadzieję wskażą kierunek w którym powinniśmy zmierzać i pozwolą nam poznać potrzeby mieszkańców naszego miasta. Spotkanie to uświetniły warsztaty, podczas których można było stworzyć ekologiczną torbę na książki. Aby zachęcać do czytania i dzielenia się książką przygotowaliśmy akcję bookcrossingową dla osób biorących udział w marszu. Zakupiliśmy książki i rozdaliśmy je uczestnikom marszu z nadzieją na ich dalszą wymianę i wędrówkę.
Działanie „Biblioteka na Twoją miarę”, zostało wyłonione w konkursie w ramach kierunku interwencji 4.1. BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ
PRIORYTET 4 NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025, a operatorem priorytetu jest – NARODOWE CENTRUM KULTURY.

Rynek miasta Działdowo, z lewej fontanna, za nią grupa ludzi pozująca do grupowego zdjęcia, w tle ratusz miasta i kamienice
kosz z książkami na akcję bookcrossingową, na koszu otwarte dwie książki
cztery kosze z książkami na akcję bookcrossingową, każdy kosz jest opisany kartką z kategorią wiekową, w tle regał z książkami
zdjęcie przed wejściem do biblioteki, dwoje mężczyzn i kobieta pośrodku z dzieckiem pozują do zdjęcia