Rok Lema – stulecie urodzin pisarza

Rok 2021 został ogłoszony „Rokiem Lema”. Świętujemy stulecie urodzin pisarza. W całej Polsce odbywają się wydarzenia związane z tą rocznicą, biblioteka miejska również włączyła się w obchody tego wydarzenia. Stanisław Lem był pisarzem, który opisywał kosmos i podróże kosmiczne, inne planety i ich mieszkańców. W swoich książkach Lem zastanawiał się jak będzie wyglądała przyszłość: jak zmieni się nasze życie i świat, który nas otacza. Taką literaturę nazywamy science fiction albo fantastyką. Na warsztatach poznaliśmy realia życia na stacji kosmicznej. Jak załatwiają się kosmonauci? Jak wygląda ich jedzenie? Jak śpią? Ile czasu dziennie poświęcają na ćwiczenia? Na te i wiele innych pytań staraliśmy się znaleźć odpowiedź na warsztatach, które odbyły się dziś w bibliotece i 20.10 w siedzibie Orew-u.

bibliotekarka stoi przy ekranie projektora w ciemnej sali, na ekranie Stanisław Lem
bibliotekarka stoi przy ekranie projektora, przed ekranem na fotelach siedzą wychowankowie OREW
sala w siedzibie OREW, na podłodze matach siedzą wychowankowie, z przodu stoi bibliotekarka