Teatr przy stoliku

Działdowska publiczność, która i tym razem nas nie zawiodła i zaszczyciła swoją obecnością we wtorek 23 listopada, miała okazję posłuchać sztuki o intrygującym tytule „Miłości George’a Washingtona” w mistrzowskim wykonaniu Ewy Pałuskiej-Szozdy i Alicji Kochańskiej, aktorek z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Panie zabrały nas do świata literackiej fantazji znakomitego chorwackiego dramaturga /”Wszystko o kobietach”, „Mąż mojej żony”/. Była to opowieść o spotkaniu dwóch ważnych kobiet w życiu ojca założyciela Stanów Zjednoczonych, pierwszego prezydenta George’a Washingtona – jego żony Marty oraz rzekomej lub rzeczywistej kochanki męża. Kierujemy też słowa podziękowania w stronę Elżbiety Lenkiewicz (koordynatorki spotkań „Teatr przy stoliku”), która wygłosiła słowo wstępu witając zebraną publiczność.

Przy stoliku siedzą od lewej  Ewa Pałuska-Szozda i Alicja Kochańska, aktorki z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Mariola Wilkowska kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Od lewej Elżbieta Lenkiewicz, Ewa Pałuska-Szozda i Alicja Kochańska, aktorki z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
Wnętrze Mediateki, przy przyciemnionym świetle siedzi zebrana działdowska publiczność. Ok 70 osób, wszyscy mają maseczki ochronne na twarzy.