Promocja książki „Jesteśmy w Wami”

12 maja 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyła się promocja niezwykłej książki pt.” Jesteśmy z Wami”. Publikacja zawiera wiersze oraz prozę autorów zrzeszonych w Działdowskiej Kuźni Słowa. Wszystkie utwory powstały z potrzeby serca i dotyczą obecnej sytuacji w Ukrainie. Wydawcą książki, przy wsparciu PGKiM w Działdowie, jest Działdowska Kuźnia Słowa. Wybrane wiersze oraz fragment opowiadania zaprezentowali autorzy a muzycznie oprawiły spotkanie Marta Wiadrowska i Natalia Pawelska. Bardzo licznie zgromadzoną publiczność, wśród której byli nasi goście z Ukrainy, powitały dyrektor MBP Justyna Lytvyn i prezes SDKS Renata Buczyńska. Niezwykłą niespodzianką był udział zaprzyjaźnionej z naszą biblioteką Sofii Dmytrenko , która powiedziała kilka słów o sobie oraz przeczytała dwa wiersze, pochodzące z promowanej książki, we własnym tłumaczeniu na język ukraiński. Atmosfera spotkania była niezwykle podniosła i wzruszająca. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.