BLISKO – Biblio-Plecaki

Jesteśmy w trakcie realizacji drugiego roku projektu „Biblioteka na Twoją miarę” finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność. Ma to na celu wzmocnienie roli bibliotek jako „trzeciego miejsca” jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze.
Kolejne działanie czyli „Biblio-Plecaki”, które dostarczamy do szkół podstawowych w naszym mieście. „Biblio-Plecak” to plecak, w którym uczniowie klas drugich znajdą piękne książki (z serii „Nela mała reporterka” oraz „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego), gry edukacyjne o charakterze podróżniczym i ciekawe materiały do pracy. W każdym plecaku znajduje się scenariusz zajęć wraz z kartami pracy, które mają na celu promowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, rozbudzanie ciekawości świata oraz zainteresowań przyrodniczych. Działanie to jest jednym z elementów bloku tematycznego „Podróż do około świata”. Życzymy wam owocnej pracy, radości, dobrej zabawy, dużej „dawki” wiedzy podczas pracy z „Biblio-Plecakiem” !

zawartość biblio-pleceka wyłożona na stoliku w oddziale dla dzieci
grupowe zdjęcie dzieci, nauczycielki i ze szkoły podstawowej na boisku przed szkołą, dzieci trzymają książki będące zawartości biblio-plecaka
grupowe zdjęcie dzieci, nauczycielki i ze szkoły podstawowej w sali lekcyjnej
grupowe zdjęcie dzieci, nauczycielki i ze szkoły podstawowej w sali lekcyjnej, dzieci siedzą w swoich ławkach szkolnych, bibliotekarka trzyma w ręku książkę wyjętą z biblio-plecaka