BLISKO – Spektakle Teatralne „Biblioteka na Twoją miarę”

Za nami trzydniowe podróżowanie z grupą teatralną Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Odwiedziliśmy wszystkie przedszkola w naszym mieście (Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 4, Przedszkole Krasnoludek i Przedszkole UMisia w obu placówkach, OREW). Spektakl „Misio Tuliso” to bajkową opowieść o tym jak ważna w naszym życiu jest przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka, gdzie bez znaczenia jest wygląd czy pochodzenie. To ciepłe przedstawienie wywołało wiele radosnych emocji i prowokowało do interakcji z aktorami. Głównym bohaterem był Miś oraz jego właścicielka Kasia. Poznaliśmy też Zajączek Zazdrośniczka i obcojęzyczna Żabkę, a każda z tych postaci w subtelny sposób przekazywała nam cenną wiedzę dotyczącą relacji pomiędzy zwierzątkami odzwierciedlające częste zachowania wśród dzieci. Sztukę mogliśmy podziwiać dzięki projektowi „Biblioteka na Twoją miarę”, który jest finansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

„Biblioteka na Twoją miarę” to zadanie w ramach programu – BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”