Spotkanie autorskie z Joanną Jax

31 maja 2022 r. (wtorek) czytelnicy Miejskiej Biblioteki w Działdowie, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz przybyli goście mieli wielką przyjemność spotkać się ze znaną i lubianą autorką powieści historycznych Joanną Jax. Joanna Jax, a właściwie Joanna Jakubczak, jest olsztynianką, absolwentką Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Pasjonuje się literaturą biograficzną, maluje na szkle. W jej niezwykle bogatym dorobku pisarskim znajdziemy takie tytuły jak: „Syn zakonnicy”, „Długa droga do domu”, „Dziedzictwo von Becków”, „Białe róże z Petersburga”, cykl powieści „Zemsta i przebaczenie”, trylogia „Córka fałszerza”, „Zanim nadejdzie jutro” oraz najnowsze pozycje „W pogoni za nazistą” i „Saga wołyńska. Głód”.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in.: skąd pani Joanna czerpie informacje historyczne, na kim wzorowani są niektórzy bohaterowie jej powieści, skąd bierze swoje pomysły. Autorka bardzo chętnie odpowiadała na pytania publiczności, wszyscy przekonaliśmy się, że ma talent do snucia opowieści nie tylko na papierze. Na spotkaniu można było zakupić książkę pisarki, a także uzyskać autograf czy zrobić sobie wspólne zdjęcie. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

*Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki” dofinansowanego ze środków Instytut Książki.

Wnętrze Mediateki. Rzędy krzeseł ustawionych dookoła sceny, która stoi pod ścianą. Na krzesłach siedzi ok. 36 osób i zasłuchani patrzą na Joannę Jax, która zasiada w fotelu na scenie i spogląda na publiczność siedzącą po jej prawej stronie.
Sala Mediateki wypełniona po brzegi publicznością, która siedzi na rozstawionych po całej przestrzeni krzesłach. Wszystkie oczy zwrócone są na bibliotekarkę Mariolę Wilkowską, która zapowiada przybycie pisarki. Bibliotekarka stoi obok przygotowanej sceny, w dłoni trzyma granatową papierową teczkę, z której czyta. Na scenie widzimy okrągły stolik przykryty granatowym, atłasowym płótnem szklankę i małą butelkę wody. Obok stolika piękny bukiet wiosennych kwiatów.
Na scenie, w fotelu siedzi ubrana na czarno Joanna Jax. Gestykuluje dłońmi i przemawia do zebranej publiczności.Obok pisarki stoi okrągły stolik przykryty granatowym, atłasowym płótnem szklankę i małą butelkę wody. Obok stolika piękny bukiet wiosennych kwiatów. Za pisarką na ścianie widzimy wystawę obrazów.
Stolik, na którym ustawione są książki Joanny Jax oraz zakładki  do książek promujące jej najnowsze powieści.
Na scenie w jej centralnym punkcie siedzi Joanna Jax. Dookoła niej stoją bibliotekarze i bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie.

Możliwość komentowania została wyłączona.