Biblio(STACJA)-Integracja! – Teatr Maska

Dzisiejsze przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „Złośliwości jej królewskiej mości”, w wykonaniu aktorek z Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa zainaugurowało rozpoczęcie naszego nowego projektu „Biblio(STACJA)-Integracja!”. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych z działdowskich szkół, oraz nasi najmłodsi czytelnicy z Klubu Malucha wraz ze swoimi rodzicami. Przedstawienie było pierwszym z 9 zaplanowanych wydarzeń, które jeszcze przed nami.
Dzieci poznały dziś historię Alicji, mowa tu o królewnie, która jest rozkapryszona i wiecznie niezadowolona. Od samego rana w pałacu słychać jej dąsy i pretensjonalny ton. Wielu poddanych zwraca się o pomoc do następczyni tronu, ale dziewczyna nie zna słowa „współczucie” i każdego odprawia z kwitkiem. Pewnego dnia Alicja sama jednak będzie potrzebować pomocy. Wróżka, chcąc dać jej nauczkę, zamienia damę w żabę. Królewna szybko zrozumie, jaką wartość ma pomaganie i jakie wartości w życiu są najważniejsze.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, niebawem kolejne spotkania pod hasłem „Biblio(STACJA)-Integracja!”. Do zobaczenia!

”Działanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury”