Wizyta w Wilnie w ramach Erasmus+

Nasza koleżanka z zespołu Małgosia wzięła udział w projekcie Akredytacji I Erasmus+, który napisała Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej- Biedrawiny w Olsztynie, był on dofinansowany ze środków programu Erasmus+. W jego ramach bibliotekarze z naszego województwa (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Miejska Biblioteka Publiczna w Biskupcu, Miejska Biblioteka Publiczna Ełk oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie ) wzięli udział w dniach 8.05-14.05.2022 w kursie językowym w Wilnie. Po zajęciach odbywaliśmy wizyty w bibliotekach w Wilnie: Litewskiej Bibliotece Narodowej Martynasa Mažvydasa, Central Library of Vilnius, Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza. Wizyty służyły nabyciu doświadczeń w pracy przy edukacji dorosłych, wymianie kontaktów i promowaniu projektu Erasmus+ oraz bibliotek, których przedstawiciele wzięli udział w mobilności. Każdy dzień podróży i mobilności został opisany na blogu: https://akredytacjabibliotek.blogspot.comcom, utworzonym specjalnie w celu promowania projektu Erasmus+ oraz bibliotek, które wzięły udział w projekcie. Następnie w dniach 29.05-4.06 Małgosia udała się do Irlandii i miała możliwość obserwowania pracy bibliotekarzy irlandzkich, pracujących w bibliotece uniwersyteckiej Dun Laoghaire Institute of Art Design and Technology w Dublinie (library.iadt.ie). Podczas tego wyjazdu również udało jej się zobaczyć miejscowe biblioteki: The dlr LexIcon, the Central Library and Cultural Centre, Narodową Bibliotekę Irlandii i Bibliotekę Trinity College. Dziękujemy WBP w Olsztynie za możliwość udziału w tak wspaniałej inicjatywie!

uczestnicy wyjazdu przed biblioteką w Wilnie