Kajakiem po Welu i Działdówce – BLISKO

8 czerwca 2022r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie organizacyjne nt. „Kajakiem po Welu i Działdówce czyli jak Krzyżacy Wel i Wkrę połączyli” połączone z prelekcja dotyczącą historii przekopu-połączenia Welu i Wkry. Uczestnicy spotkania przedstawili 3 różne stanowiska dotyczące tej zagadki historycznej. Mieliśmy możliwość wysłuchać wypowiedzi Krzysztofa Wiśniewskiego autora książki „Przygoda nad Welem”, Mariana Odachowskiego autor publikacji i przewodników o Działdowie oraz dyrektora WPK Krzysztofa Główczyńskiego.
Na zakończenie zapoznaliśmy zebranych ze szczegółami organizacyjnymi dwudniowego spływu kajakowego po Działdówce i Welu w dniach, który zaplanowany jest 23-24 lipca br. Spływ jest działaniem wieńczącym projekt na Inicjatywy Lokalne w ramach zadania „Biblioteka na Twoją miarę”, który jest finansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

„Biblioteka na Twoją miarę” to zadanie w ramach programu – BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”