Spacer po mieście śladami bohaterów powieści „Maseczki szyte na miarę” – BLISKO (Inicjatywy Lokalne)

Za nami spacer po Działdowie śladami bohaterów książki Elżbiety Zakrzewskiej „Maseczki szyte na miarę” w ramach projektu „Działdowo znane i nieznane we wspomnieniach, powieściach i przewodnikach„ – Inicjatyw Lokalnych. Akcja książki rozgrywa się w naszym mieście, wiec trasa śladami bohaterów była pokaźnych rozmiarów.
Począwszy od Biblioteki (ul. Wolności – tu przychodziła Bogna Stępniewska, aby zasięgnąć porady w sprawie kwarantanny książek, gdy tworzyła wraz z rodziną siostry „czytelnię w ogrodzie”) przez: kościół św. Wojciecha – („kościół z czerwonej cegły” – jak mówiła Wioletta podczas spaceru z Michałem), budynek starego szpitala – (obecny MDK, gdzie odbył się koncert online w wykonaniu Łukasza Nowaczyka i Wioli Szarejko), Park HDK (miejsce, gdzie Wioletta i Michał Zawiślak spotkali p. Eugenię Jaroszową), nieistniejący już kiosk, w którym sprzedawał p. Urbański, słynący z dokonywania skomplikowanych obliczeń w pamięci), rynek miasta z przyległymi ulicami gdzie mieszkali bohaterowie, budynek Liceum Ogólnokształcącego (szkoła sióstr Stępniewskich, wspomnienia o studniówce, miejsce wspominanych spektakli szkolnych, przy realizacji których aktywna była Bogna i Łukasz Nowaczyk) i inne miejsca, które były odwiedzane przez naszych bohaterów powieści. Ostatnim punktem spaceru była Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie, gdzie na uczestników czekał słodki poczęstunek i podsumowanie wydarzenia. Nagrodzone zostały osoby, które po przeczytaniu książki wypisały wszystkie miejsca z terenu naszego miasta, występujące w książce Elżbiety Zakrzewskiej „Maseczki szyte na miarę”. Nagrody ufundowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej. Spacer zaplanowany i zrealizowany został w ramach konkursu na Inicjatywy Lokalne dzięki projektowi „Biblioteka na Twoją miarę”, który jest finansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

uczestnicy spaceru w miejscu zbiórki
uczestnicy spaceru na miejscu jednego z miejsc opisanego w książce
uczestnicy spaceru na miejscu jednego z miejsc opisanego w książce, dawnym szpitalem, obecnie Miejskim Domem Kultury
zakończenie spaceru wyświetleniem prezentacji w sali MBP