Ekspedycja Express Działdowo – Wakacyjna Biblioteka

Za nami pierwsze działanie projektu „Wakacyjna Biblioteka” – gra terenowa Ekspedycja Express Działdowo. To była pierwsza tego typu gra w naszym mieście.Jest ona zmodyfikowaną wersją popularnych programów telewizyjnych typu Azja Express/Ameryka Express. Do gry zgłosiło się 13 zespołów, a celem było zdobycie jak największej ilości „gotówki”, którą drużyny otrzymały za rozwiązanie zadań.Na starcie organizatorzy omówili zasady i rozdali niezbędny do gry sprzęt (plecak z wyposażeniem na drużynę, elementy gry i parę gadżetów) oraz specjalne ekspedycyjne smartfony ze zmodyfikowanym oprogramowaniem, które dały wszystkim dużo radości, ale i utrudniły całą zabawę. Aby gra była w pełni uczciwa, prywatne telefony uczestników zostały zamknięte w specjalnych safebagach.Na uczestników czekały zagadki logiczne, matematyczne, zręcznościowe, niektórzy mieli możliwość skosztowania specjałów kuchni azjatyckiej (np. larwy jedwabnika czy karaczany). Prosiliśmy także mieszkańców Działdowa o pomoc w niektórych zadaniach oraz uciekaliśmy przed zielonym nocnikiem. Dzięki Ekspedycji rodzina, znajomi i przyjaciele mieli możliwość poznania swoich słabych i mocnych stron. Gra zapewniła zupełnie nowe, nieznane dotąd doznania oraz nauczyła przekraczania granic swoich możliwości. Po finale na wszystkich czekał grill i losowanie książkowych upominków. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie za moc pozytywnych emocji i masę adrenaliny w trakcie ucieczki przed „szkodnikiem”. Mam nadzieję, że spędziliście piątkowe popołudnie w ciekawy, zupełnie inny sposób niż zwykle. To była szalona przygoda! Pozdrawiam – Ola Team 22.

Projekt „Wakacyjna Biblioteka” dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

grupowe zdjęcie uczestników i organizatorów gry, 60+ osób stoi i siedzi na trawie za placu za biblioteką