Konkurs poetycki -Biblio(STACJA)-Integracja!

Uwaga! Uwaga!
Poeci i poetki, pisarze i pisarki z Działdowa i powiatu, mamy dla Was wyzwanie. Ogłaszamy konkurs poetycki pt. „Na jagody….” – śladami Marii Konopnickiej.
Od dzisiejszego dnia (8.08.2022 r.) do 29.08.2022 r. będziecie mogli wysyłać do nas swoje wiersze.
Zasady konkursu:
– Wiersz musi zaczynać się od strofy zaczerpniętej z poetyckiej baśni naszej wybitnej poetki okresu realizmu, nowelistki i pisarki, patronki roku 2022 – Marii Konopnickiej:

„Posłuchajcie, jak w poranek
Na czernice, na jagody
Szedł do boru mały Janek,
Jakie w boru miał przygody…”

– Swoją pracę można umieścić pod tym postem, wysłać na nasz adres mailowy : mediateka@mbpdzialdowo, lub przynieść osobiście do biblioteki
– Wiersz powinien składać z co najmniej czterech strof (całość min. 24 wersy).
Liczymy na Waszą kreatywność i liczny udział w zadaniu.
Na 3 zwycięzców czekają zacne nagrody.
Do dzieła!!!
* Konkurs poetycki pt. „Na jagody…”- śladami Marii Konopnickiej, jest organizowany w ramach projektu „Biblio(STACJA)-Integracja!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

plakat reklamujący konkurs poetycki