Wakacyjny Klub Książki – Wakacyjna Biblioteka

„Wakacyjny Klub Książki” to inicjatywa, która zachęca dzieci do czytania i dzielenia się wrażeniami z przeczytanej lektury. Wakacje to czas na odpoczynek, zabawę i oczywiście na czytanie książek do czego serdecznie zachęcamy. „Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów” to zabawna książka, która zainteresuje również starszych czytelników. W tym tomiku znajduje się wybór najnowszych opowiadań o Mikołajku, jego rodzinie i kolegach, którzy zawsze mają pełno niebanalnych pomysłów. W książce znajdują się między innymi takie opowiadania jak: Urodziny Kleofasa, Stryjek Eugeniusz, Obiad rodzinny, Bunia, Nowi sąsiedzi i wiele innych! Po spotkaniu wspólnie z małymi klubowiczami obejrzeliśmy inne przygody bohatera czytanej książki i jego przyjaciół.
*Warsztaty zorganizowane były w ramach projektu „Wakacyjna Biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

uczestnicy Wakacyjnego Klubu Książki siedzą na podłodze na kolorowych okrągłych poduszkach, każdy trzyma swoją książkę
uczestnicy Wakacyjnego Klubu Książki słuchają czytanej przez bibliotekarkę, siedzą na podłodze na kolorowych okrągłych poduszkach, każdy trzyma swoją książkę, w tle stoi na sztaludze plakat wakacyjnej biblioteki
uczestnicy Wakacyjnego Klubu Książki oglądają na ekranie projektora ekranizację przeczytanej przez bibliotekarkę książki, siedzą na podłodze na kolorowych okrągłych poduszkach