Scratch painting – Wakacyjna Biblioteka

Wszystko co dobre szybko się kończy. Dziś odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu „Wakacyjna Biblioteka”. Cieszymy się, że mogliśmy zaoferować młodym czytelnikom ciekawe, różnorodne i rozwijające zajęcia podczas letniego wypoczynku. Biblioteka to miejsce, które oferuje mnóstwo wartościowych, fascynujących i ciekawych książek ale również inspiruje do działania i zdobywania nowych umiejętności. Scratch painting czyli dzisiejsze zajęcia to nic innego jak obraz zdrapka. Zadanie polega na stopniowym odkrywaniu ukrytego pod specjalną warstwą obrazu za pomocą drewnianego rysika -wykałaczki. Ten rodzaj zajęcia to wspaniała zabawa i możliwość zrelaksowania się, poprawienia zdolności manualnych i potężny trening umiejętności koncentracji. Dzięki wytrwałości i dbałości o najdrobniejsze detale powstał zachwycający efekt końcowy – obraz. Skończone dzieło jest piękną dekoracją, którą można powiesić na ścianie lub ofiarować bliskiej osobie.
Warsztaty zorganizowane były w ramach projektu „Wakacyjna Biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

uczestnicy warsztatów z Scratch pantingu pozują do grupowego zdjęcia, część osób stoi, część siedzi i dwoje leży, wszyscy trzymają wykonane przez siebie prace , w tle stoi sztaluga z plakatem wakacyjnej biblioteki
praca wykonana na warsztatach leży na stoliku
uczestnicy warsztatów scratch paintingu siedzą na krzesłach przy długim stoliku i wykonują scratch painting, w tle na sztaludze stoi plakat-logo projektu wakacyjna biblioteka
uczestnicy warsztatów scratch paintingu trzymają w rękach plecaki-nagrody w losowaniu dla uczestniku warsztatów