Marcin Meller – „Biblio(STACJA)-Integracja!”

27.09.2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie z autorem książki „Czerwona ziemia” Marcinem Mellerem . Było to ostatnie z działań projektu „Biblio(STACJA)-Integracja!”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Marcin Meller z wykształcenia historyk, szerokiej publiczności znany jest m.in. jako felietonista Newsweeka, współprowadzący program Dzień Dobry TVN czy prowadzący Drugie Śniadanie Mistrzów w TVN24. Dziennikarz jest również znanym miłośnikiem Gruzji. Wraz ze swoją małżonką – Anną Dziewit-Meller napisał książkę „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”, która jest zbiorem ich opowieści na temat owego kraju. Na rynku ukazał się również zbiór felietonów, zatytułowany „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”. Podczas wczorajszego spotkania z działdowską publicznością autor, promował swoją najnowszą, debiutancką powieść pt.: „Czerwona ziemia”. Fabuła powieści zakiełkowała w umyśle autora niemal dekadę temu i przez te wszystkie lata dojrzewała wraz z nim, toteż fikcja przeplata się z prawdziwymi wydarzeniami z życia autora. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, pisarz z zapałem opowiadał o kuluarach powstania książki, swojej drodze literackiej i o wielu innych ciekawych wydarzeniach. Nie zabrakło również pytań od publiczności. Wszyscy, którzy przybyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie, mieli też możliwość kupna książek Marcina Mellera oraz zdobycia autografu. Spotkanie poprowadził Piotr Kozikowski. Serdecznie wszystkim dziękujemy za przybycie.

bibliotekarka zapowiada Marcina Mellera stojąc przed publicznością
Marcin Meller i pracownicy biblioteki na grupowym zdjęciu
publiczności siedząca na krzesłach , zdjęcie z boku
Marcin Meller siedzi w fotelu na podeście i podpisuje książki dla publiczności