Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Bibliotekę odwiedziły dziś dzieci z dwóch grup: „Pszczółki” i „Biedronki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie by razem z nami świętować IX edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Podczas zajęć, które odbyły w Oddziale dla dzieci i Mediatece rozmawialiśmy o tym czym jest Unia Europejska, jakie państwa tworzą europejską wspólnotę i jakimi wartościami się kierują. Dodatkowo dzieci pokolorowały Sergiusza i zaprojektowały ozobotową flagę składającą się z 12 gwiazd czyli dwa najbardziej rozpoznawalne symbole europejskiej wspólnoty. Pozdrawiamy i do zobaczenia drogie przedszkolaki.

dzieci puszczają ozoboty po gwiazdach narysowanych na kartkach w kształcicie flagi eu
dzieci siedzą w oddziale dla dzieci gdzie bibliotekarka opowiada o uni europejskiej i ich flagach
dzieci rysują trasę dla ozobota w kształcie gwiazdy siedząc na dywanie w mediatece
bibliotekarka tłumaczy dzieciom jak działają ozoboty