Teatr przy stoliku

21.11.2022 r. znów wszyscy spotkaliśmy się przy teatralnym stoliku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Sztukę Jerzego Szczudlika pt. „Król carycy” czytali aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie – Irena Telesz-Burczyk i Artur Steranko. Słowa wstępu wygłosiła Elżbieta Lenkiewicz (pomysłodawczyni i koordynatorka teatralnej formuły), a naszą wspaniałą publiczność przywitała Anna Wiśniewska. Dramat w jednym akcie pt. „Król carycy”, to spotkanie tych dwóch historycznych postaci u schyłku ich życiowej drogi. To ostatnia chwila, by poszukać niemożliwej miłości, by poflirtować, ale też ujawnić zadawnione żale. By zejść z piedestału i stać się na powrót kobietą i mężczyzną.Dziękujemy za miły wieczór.

Irena Telesz-Burczyk i Artur Steranko stoją przed stolikiem
Irena Telesz-Burczyk i Artur Steranko siedzą za stolikiem przykrytym brązowym obrusem  na którym stoją dwie lampki nocne, z boku stoi bibliotekarka zapowiadające teatr
Irena Telesz-Burczyk i Artur Steranko siedzą za stolikiem przykrytym brązowym obrusem  na którym stoją dwie lampki nocne, z boku stoi Elżbieta Lenkiewicz zapowiadająca teatr
publiczności siedzi na krzesłach w przyciemnionej sali MEdiateki