Podsumowanie projektu BLISKO

29 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie podsumowujące dwuletni projekt „Biblioteka na Twoją miarę”, który był działaniem w ramach programu BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Realizowany jest w ramach Priorytetu 4. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (NPRCz 2.0) na lata 2021-2025.Projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 100 000 zł. Wkład własny w kwocie 11 200 zł zapewniła Gmina Miasto Działdowo. Całkowita wartość projektu do 111 200 zł.W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele partnerstw (Zespół Placówek Oświatowych nr 1 – Szkoła Podstawowa nr 1, Zespół Placówek Oświatowych nr 1 – Przedszkole nr 1, Zespół Placówek Oświatowych nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Placówek Oświatowych nr 2 – Przedszkole nr 3, Zespół Placówek Oświatowych nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Placówek Oświatowych nr 3 – Przedszkole nr 5, Zespół Placówek Oświatowych nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Placówek Oświatowych nr 4 – Przedszkole nr 4, Przedszkole Umisia, Przedszkole Krasnoludek, Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej, Centrum Aktywności Organizacji Pozarządowych, Dzienny Dom Senior +, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie), autorzy projektów Inicjatyw Lokalnych oraz Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński.Ważnym punktem wydarzenia była prezentacja przedstawiająca wszystkie działania, które zostały zrealizowane w ramach przyznanego Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie dofinansowania. Zebranym zostało zaprezentowane 5 Inicjatyw Lokalnych wybranych w konkursie:

• „Kajakiem po Welu i Działdówce, czyli jak Krzyżacy Wel i Wkrę połączyli? Prawda czy legenda”- Ryszard Menczyński;

• „Piknik Czytelniczy”- Katarzyna Różycka;

• „IMO: RUSZAJ(MY)!” – Joanna Niedzielska, Aldona Cichosz;

• „Biblio(tajniak) na tropie nowinek o regionie”- Anna Waks;

• „Działdowa i Działdowszczyzna znane i nieznane we wspomnieniach, powieściach i przewodnikach” – Marian Odachowski.

Głównym celem projektu było wzmocnienie roli bibliotek jako „trzeciego miejsca” jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze.

partnerzy projektu BLISKO na spotkaniu  podsumowującym, wręczanie upominków
burmistrz i dyrektor biblioteki na spotkaniu podsumowującym projekt BLISKO
partnerzy projektu BLISKO na spotkaniu  podsumowującym, wręczanie upominków
tort z plakatem projektu