Z plecakiem i obiektywem po powiecie działdowskim

Wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się trzecie już spotkanie z cyklu „Z plecakiem i obiektywem po powiecie działdowskim”. Pomysłodawcami tej wspaniałej idei podróżniczych opowieści, które ukazują nam piękno i różnorodność naszej lokalnej przyrody, są trzej pasjonaci przygód (Marian Andrzej Odachowski, Marek Smerdel, Rajmund Szczepański), którzy od lat przemierzają szlaki naszego powiatu. Wczoraj również zaprezentowali zdjęcia ze swoich wędrówek, które były okraszone ciekawymi opowieściami i licznymi ciekawostkami. Gościem wieczoru był Piotr Suś, który od ponad 20 lat jest pracownikiem Lasów Państwowych (aktualnie zastępca Nadleśniczego w Nadleśnictwie Nidzica). Pan Piotr zainspirował wszystkich serwisem internetowym pt. Czaswlas.pl, który pozwala szybko i łatwo uzyskać kompletne informacje o bazie rekreacyjnej i noclegowej, udostępnianej przez leśników, ale także jest skarbnicą porad i materiałów edukacyjnych dla wszystkich szukających informacji odnośnie leśnych wypraw i podróży. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować za wszystkie upominki i książki, które w imieniu Nadleśnictwa Nidzica zostały wczoraj przekazane naszej Bibliotece. Podczas spotkania Pani Anna Kaszubska – członkini Działdowskiej Kuźni Słowa, przeczytała kilka wierszy z tomiku „Świat wokół mnie. Wiersze wybrane” Władysława Dzięgały, który był leśnikiem z duszą artysty, prawdziwym pasjonatem i wielkim przyjacielem lasu.Słowa wstępu wygłosiła gospodarz spotkania, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie – Justyna Lytvyn.

publiczność uczestnicząca w spotkaniu aktywnie bierze udział w quizie
uczestnicy spotkania słuchają czytanej przez  Annę Kaszubską fragmentów książki
dyrektorka zapowiada spotkanie
gadgety otrzymane od nadleśnictwa Nidzica