Mobilna gra miejska – 1 maja

Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła przygotować na 1 maja dla mieszkańców miasta innowacyjną i interaktywną mobilną grę terenową o nazwie „Działdowo na majowo”. Gra ta została opracowana jako forma zachęty dla osób do odwiedzenia różnych miejsc w mieście oraz poznania ciekawych faktów z historii i kultury miasta.

Gra mobilna „Działdowo na majowo” składa się z kilku etapów, na których gracz jest zaproszony do odwiedzenia wybranych punktów w mieście. Każdy z punktów to inna atrakcja lub ciekawe miejsce do zwiedzenia, a na miejscu gracz może poznać nieznane dotąd fakty z historii i kultury miasta. W grze można także zdobywać punkty, rozwiązywać zagadki i wykonywać ciekawe zadania.

Regulamin Mobilnej Gry Miejskiej „Działdowo na majowo” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie

• Dnia 1.05.2023 Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie opublikuje mobilną grę miejską* pt. „Działdowo na majowo” w aplikacji Terra run. Gra będzie przeprowadzona w na terenie miasta Działdowa i będzie aktywna tylko 1 maja od godziny 8.00 do 22.00.
  • Organizator nie zbiera zgłoszeń do udziału w grze. Udział w grach jest bezpłatny. Przewidujemy nagrodzić 3 drużyny, które zdobędą najwięcej punktów i wykonają wszystkie zadania w najkrótszym czasie.
  • Wyniki zostaną opublikowane o godzinie 14.00, 2 maja 2023 roku w siedzibie biblioteki, a także na naszej stronie internetowej i koncie na portalu społecznościowym.
  • Wziąć udział w grze mogą osoby niezależnie od wieku, które posiadają telefon komórkowy lub tablet z systemem Android. Należy pobrać bezpłatną aplikację Terra run (jej instalacja oznacza akceptację regulaminu gry), odszukać po nazwie naszą grę i rozpocząć zabawę lub kliknąć w dolnym pasku W pobliżu i wtedy wyświetlą się gry, w które można zagrać w naszej najbliższej okolicy.
  • W grze wymyślamy sobie nick, czyli nazwę gracza, zaleca się stosowanie numeru karty bibliotecznej do identyfikacji zawodnika/ drużyny, czyli np. DZ001610, opcjonalnie może być to imię i nazwisko jednego z graczy.
  • Zaleca się przed grą naładować baterię w sprzęcie, który będzie wykorzystywany podczas gry, gdyż wykorzystuje on GPS, co znacznie zwiększa pobór baterii.
  • Poruszamy się po mieście zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Miejscem startu jest punkt przy bibliotece na ulicy Wolności 64A, zadaniem graczy będzie wykonanie określonych zadań i zagadek nawiązujących do historii miasta i miesiąca maja.
  • W kwestiach dotyczących przebiegu Gry, nieprzewidzianych niniejszym Regulaminem, głos rozstrzygający należy do Organizatorów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia zmian w Regulaminie w przypadku zajścia ważnych i nieprzewidzianych zdarzeń, które takie zmiany mogłyby wywołać.

* Mobilna gra miejska — rodzaj zabawy połączonej z ruchem na świeżym powietrzu i zdobywaniem wiedzy, planszą gry jest przestrzeń miasta.