Chiny – spotkanie z podróżniczką Wandą Jaroszewską-Piersą

Wczoraj wieczorem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie, pasjonaci przygód i podróży mogli posłuchać opowieści naszej działdowianki Wandy Piersy (z domu Jaroszewskiej) o jej podróży do Chin. Pani Wanda w bardzo interesujący sposób opowiadała o życiu mieszkańców tego niezwykle egzotycznego kraju i o tamtejszych zwyczajach. Mogliśmy zobaczyć również wspaniałe fotografie i pamiątki z Jej fascynującej wyprawy. Podróżniczka relacjonowała, jakie atrakcje turystyczne odwiedziła, a także jakie miejsca, związane z chińską sztuką i kulturą wpłynęły na nią w szczególny sposób. Jej opowieści przeniosły nas do miejsc zupełnie nieznanych, małych wiosek i prowincji. Wczorajsze spotkanie było pełne wrażeń, pozwoliło na lepsze zrozumienie kultury chińskiej oraz z pewnością zachęciło do odwiedzenia tego pięknego kraju w przyszłości. Serdeczne wszystkim dziękujemy, a Pani Wandzie życzymy kolejnych interesujących wypraw.

Pani Wanda Jaroszewska-Piersa pokazuje zdjęcia z podróże do Chin na ekranie projektora
dyrektorka MBP zapowiada spotkanie z podróżniczką
Spotkanie z podróżniczką Wanda Jaroszewska-Piersa
Publiczność podczas spotkania w bibliotece z podróżniczką