XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA” w Mediatece odbyło się spotkanie, które skierowane było do uczniów klasy 5 b Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie oraz uczestników WTZ – PSONI Koło w Działdowie. Spotkanie prowadził Ryszard Makszyński, który jest autorem wystawy „Odwaga. Determinacja. Zwycięstwo”, a także pasjonatem fotografii. Ryszard Makszyński opowiedział zebranym o swojej wystawie, na której prezentowane są fotografie sportowców i ludzi pokonujących własne słabości oraz o swoich doświadczeniach związanych z fotografią. Opowiadał o stosowanych przez niego technikach fotograficznych, udzielając jednocześnie cennych wskazówek młodzieży i dorosłym zainteresowanych tą dziedziną sztuki. Ponadto, Pan Ryszard zachęcał uczestników spotkania do rozwijania swojego hobby, podkreślając, jak ważne jest rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Spotkanie z fotografem było interesującym i inspirującym wydarzeniem, którego celem jest rozwijanie kreatywności i pasji wśród młodego pokolenia. Ponadto dnia 13 kwietnia odbyło się jeszcze jedno spotkanie z fotografem dla uczestników Dzienny Dom „Senior+” w Działdowie. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, a Panu Ryszardowi za poświęcony nam czas.

zapowiedzenie spotkania z fotografem Ryszardem Makszyńskim
pokaz kolekcji starych aparatów fotograficznych w kolekcji  Ryszarda Maszyńskiego
wychowankowie Dziennego Domu "Senior+" w Działdowie podczas spotkania z Ryszardem Maszyńskim
wychowankowie WTZ - PSONI Koło w Działdowie podczas spotkania z Ryszardem Maszyńskim