Dni Otwarte Funduszy Europejskich – lekcja edukacyjna

Przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w lekcji edukacyjnej pt. „Czym jest Unia Europejska?” Dzieci otrzymały opaski z flagami różnych krajów członkowskich Unii. Za pomocą prezentacji pokazaliśmy czym jest Unia Europejska, jakie korzyści nam daje, co nam ułatwia, jakie kraje do niej należą. Przedstawiliśmy także dużo ciekawych faktów dotyczących Unii. Sprawdzając zdobytą wiedzę rozwiązaliśmy krzyżówkę, w której pytania dotyczyły Unii. Na koniec spotkania dzieci kolorowały flagi różnych państw które zabrały ze sobą do przedszkola.

Na stoliku wycięte flagi krajów UE i inne elementy związane z UE.
Wnętrze biblioteki. Dzieci siedzą na pufach, mają na głowach opaski z krajami UE . W tle sztalugi z plakatami z rebusem i krzyżówką UE. Zajęcia prowadzi bibliotekarka Ania Wiśniewska.