„Teatr przy stoliku” dla młodzieży

11 czerwca 2019 r. (wtorek) Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie, po raz pierwszy miała okazję zaprezentować młodzieży oryginalną formę teatralną będąca skrzyżowaniem lektury książki ze słuchowiskiem radiowym, czyli „Teatr przy stoliku”. Aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Wiesława Szymańska oraz. Marian Czarkowski zaprezentowali historię miłości Izabeli Łęckiej i Stanisława Wokulskiego na podstawie ,,Lalki” Bolesława Prusa. Nad całością spektaklu czuwała Elżbieta Lenkiewicz, pomysłodawczyni olsztyńskiego teatru czytanego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu ” (Nie)poczytalni”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Serdecznie dziękujemy.

Przy stoliku  aktorzy z teatru im.  Stefana Jaracza w Olsztynie Wiesława Szymańska  oraz Marian Czarkowski zaprezentowali historię miłości Izabeli Łęckiej i   Stanisława Wokulskiego na podstawie ,,Lalki" Bolesława Prusa. Na krzesełkach siedzą wszyscy goście.