Gra miejska „Chochlikowe psoty”

14.06.2019 r. (piątek) Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie, w ramach projektu „(Nie)poczytalni, zorganizowała dla młodzieży grę miejską „Chochlikowe psoty”. Była to gra, w której uczestniczyli uczniowie 4 działdowskich szkół podstawowych. W grze wzięły udział cztery pięcioosobowe grupy wraz z opiekunami. Celem gry było odnalezienie tytułowego Chochlika .Aby tego dokonać grupy poruszały się po wyznaczonych na mapie Działdowa punktach kontrolnych i tam stawały w szranki z różnymi zadaniami, mierzyli się ze swoją wiedzą i intuicją. Zwycięzcami Gry Miejskiej zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 a na miejscu czwartym uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 1. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i rzeczowe nagrody. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i piękną grę fair play. „Działanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Na placu przed MBP stoi grupa dzieci z nagrodami za udział w grze miejskiej „Chochlikowe  psoty”.
Wnętrze biblioteki przy stoliku grupa dzieci i dwóch opiekunów.
Grupa dzieci trzyma kartkę wskazówkę z kodem do gry miejskiej „Chochlikowe  psoty”.
Grupa dzieci przy stoliku rozwiązuje kolejną zagadkę z gry miejskiej „Chochlikowe  psoty”.
Grupa dzieci przy stoliku układa drewniane klocki wykonuje zadanie z gry miejskiej „Chochlikowe  psoty”.