Warsztaty z programowania ozobotów

W ramach projektu „BiblioCzas” odbyły się dziś warsztaty z programowania. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją, dzięki której dzieci dowiedziały się ciekawych informacji z dziedziny nowych technologii. Rozmawialiśmy min. o tym co to są roboty i jaka jest ich rola w naszym życiu codziennym, następnie przeszliśmy do nauki kodowania i zabawy z jednym z najmniejszych robotów, czyli ozobotów. Uczestnicy warsztatów zakodowali wakacyjną trasę dla robota a po zapoznaniu się ze wszystkimi właściwościami ozobotów, stanęli w szranki w ozobotowym wyścigu. Wielkie gratulacje dla dziewcząt, których ozobotowa trasa okazała się szybsza czym wygrały całą konkurencję! Dzisiejsze warsztaty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wnętrze biblioteki,mediateka.  Przy stolikach siedzą dzieci i biorą udział w warsztatach z programowania. Zajęcia prowadzi bibliotekarka Dorota Kusik.
Przy stoliku czwórka dzieci uczy się programowania ozobotów.
Przy stoliku chłopiec ze swoją pracą plastyczną z napisem wakacje i trasą dla ozobota.