Działdowska Kuźnia Słowa

To stowarzyszenie twórców z Działdowa i powiatu, którzy spotykają się w ostatni czwartek miesiąca o godz. 18.oo, czytają wiersze, nie tylko swoje, rozmawiają o poezji.
Aktualnie Kuźnia zbiera wiersze do kolejnego Działdowskiego Almanachu Poezji. Wiersze można składać do 31 lipca, wysyłając na adres dksdzialdowo@gmail.com, gdzie można również uzyskać szczegółowe informacje. Wersję drukowaną (4 zestawy) należy wysłać na adres Miejskiego Domu Kultury ul. Wł. Jagiełły 13.
Do tej pory zadeklarowali swój udział w stowarzyszeniu:
Krzysztof Tabaczka, Teresa Romańska, Hanna Jolanta Wiśniewska, Anna Barbara Czuraj-Struzik, Benedykt Zygfryd Perzyński, Bogumiła Stachowiak, Zbigniew Rzeszutko, Witold Ostrowski, Elżbieta Karlsson, Krystyna Sztramska, Bernard Żóralski, Magdalena Dorota Cejman, Aneta Balla, Janina Dzenis, Marek Chojnacki, Piotr Ogrzał, Paweł Rutecki, Aneta Ragucka, Renata Buczyńska.
Siedzibą Działdowskiej Kuźni Słowa jest Miejski Dom Kultury w Działdowie.

Przy stolikach siedzą członkowie DKS wspólnie rozmawiają o wierszach poetyckich.