Rajd rowerowy „Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego”

Dnia 21.09.2019 (sobota) odbył się rajd rowerowy śladami Hieronima Skurpskiego do jego rodzinnej wsi Skurpie. Rajd odbył się w ramach projektu ”Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego”, który uzyskał dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Projekt ten chce przybliżyć sylwetkę Hieronima Skurpskiego, wybitnego artysty, malarza i rysownika, działacza społecznego, historyka sztuki związanego z Działdowszczyzną i regionem Warmii i Mazur, którego w tym roku obchodzimy 105 rocznicę urodzin. W czasie rajdu zatrzymywaliśmy się w miejscach szczególnych dla bohatera projektu, a nasz partner prezes TMZD, pan Marian Odachowski opowiadał ciekawostki dotyczące życia i osoby malarza. Odwiedziliśmy też kościół p.w św Jana Pawła II w Burkacie, gdzie młody Skurpski wykonał polichromię, która niestety nie zachowała się do dnia dzisiejszego. Dziękujemy wszystkim za miłą atmosferę i wspólną podróż! A Bibliotece – Centrum Kultury Gminy Działdowo za pomoc we współorganizacji.

Uczestnicy rajdu rowerowego ''Wielkie kopiowanie mistrza Skurspkiego''.
Uczestnicy rajdu rowerowego ''Wielkie kopiowanie mistrza Skurspkiego'' w Skurpiu. Pan Marian Odachowski opowiada ciekawostki o życiu Hieronima Skurpskiego.
Na trasie uczestnicy rajdu rowerowego ''Wielkie kopiowanie mistrza Skurspkiego'.
Uczestnicy rajdu rowerowego ''Wielkie kopiowanie mistrza Skurspkiego''przy tablicy pamięci Hieronima Skurpskiego.
Z okazji rajdu rowerowego na placu MBP poczęstunek dla uczestników.
Z okazji rajdu rowerowego na placu MBP , kiełbaski z grilla dla uczestników.