Noc Bibliotek

Jak zawsze znaleźliśmy wspólny język z dziećmi i z dorosłymi 🙂 Podczas tegorocznej edycji „Nocy Bibliotek” przenieśliśmy się do lat 80-tych. Wizerunek biblioteki uległ zmianie, liczne pamiątki i przedmioty przypomniały nam atmosferę tamtych lat! Przygotowaliśmy dla naszych czytelników spotkanie z pasjonatką ziół i zdrowego stylu życia Panią Grażyną Rochmińską , odbył się rodzinny turniej gier planszowych, a podczas kreatywnych warsztatów dzieci wraz z rodzicami zrobiły kartonowe zabawki jak za dawnych lat. Ostatnim najbardziej spektakularnym wydarzeniem była projekcja filmu 😉 Dziękujemy za wieczór pełen wrażeń i widzimy się z Wami za rok. *Rodzinny turniej gier planszowych odbył się w ramach projektu (Nie)poczytalni – dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury *Spotkanie z zielarką odbyło się ramach projektu ”Para buch-książki w ruch”

Regał biblioteczny z książkami na górnej półce płyty i dekoracje z lat 80.
W starej ramie telewizoru z lat 80 rodzice wraz z córką pozują do zdjęcia.
Wnętrze biblioteki. Spotkanie z zielarką Grażyną Rochmińską, na pufach siedzą dzieci.
Wnętrze biblioteki. Bibliotekarki MBP w Działdowie: Aleksandra Cybulska, Dorota Kusik, Ania Wiśniewska, Małgorzata Trąmpczyńska.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Przy stolikach siedzą dzieci wraz z opiekunami grają w gry planszowe.
W szklanej gablocie banknoty ,kasety, okulary i inne przedmioty z lat 80.
Na stoliku sprzęty muzyczne i sprzęty do gier telewizyjnych z lat 80.
Na stoliku gramofon, szachy, charakterystyczne szklanki, wazon oraz naczynie z lat 80.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Goście zgromadzeni na projekcję filmu.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Czwórka dzieci siedzi przy stoliku i gra w gry planszowe obok nich opiekun.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Przy stolikach siedzą dzieci i grają w gry planszowe.
Wnętrze biblioteki,oddział dla dzieci. Przy stoliku siedzą trzy dziewczynki oglądają przedmioty z lat 80. Największy z nich waga.
Wnętrze biblioteki,mediateka .Na stoliku gry planszowe. W tle na sztaludze plakat ''Niepoczytalni''.